Hakkımda

FAIRY  TALES CATEGORY

Masal Anne

TURKISH CATEGORY

TÜRKÇE KATEGORİ

Once upon a time! not your time, nor my time, but one time.


Evvel zaman içinde

 

NEW ADDED

FAVORITE STORIES 

GÜNEŞ RADYASYONUGüneş uzaya radyasyon bırakır. Bunun içinde ısı ve ışıktan oluşan elektromanyetik radyasyon ve atom akıntıları bulunur. Güneşin gözle görülür ışınları, elektromanyetik radyasyonun biçimidir. 

Doğum anında DNA kodlarımız güneş radyasyonu tarafından etkilenerek yoğunluk derecesine göre yapılanır. Bu da temel karakter yapımızı oluşturur.


Maurice Cotterell burçlar üzerinde araştırmalar yapan bir elektronik mühendisi. Dünyanın çevresindeki radyasyon kuşaklarını incelerken, bu kuşakların  yıl boyunca on iki çeşit ışın ilettiğini ve bunların da on iki farklı çekim alanı oluşturduğunu buluyor. On iki, burçlarda on iki! İlginç değil mi?


Araştırmalarını derinleştiren Cotterell, Oakland Üniversitesi 'nden Profesör A. Lieboff'un tüp bebekler üzerindeki araştırmasını buluyor. Lieboff  Laboratuarındaki ışık düzenlemesinin,  döllenmekte olan ceninlerin hücrelerini etkilediğini ortaya koyuyor. Cotterell'de,  bu veriden yola çıkarak, on iki ayrı güneş ışınımının cenin kromozomlarında on iki çeşit mutasyona yol açtığını (cenin ister tüpte, ister ana rahminde olsun), bunun sonucunda ortaya on iki farklı insan tipi çıktığını keşfediyor. Bununla da kalmıyor elindeki verileri bilgisayara yükleyip belli dalga boyları ve buna tekabül eden güneş lekeleri ile insanların bazı davranış biçimleri ve doğum tarihleri arasında korelasyon arıyor. Sonuç; ilişkinin olduğu yönünde, yani güneşteki radyasyon patlamalarının olduğu dönemde belli bir karaktere sahip oluyorsunuz. Aynı radyasyon patlamalarından etkilenen bebeklerin karakterleri birbirine benziyor.